Polowanie na szczury

- Dorotka, dziś idziemy do buszu, chcesz pójść z nami?

– Pewnie, że chcę!

– Załóż długie spodnie i skarpetki.

– Czego będziemy szukać?

– Wszystkiego, co się rusza…

Najbardziej fascynującą rozrywką było dla mnie zawsze polowanie na bush rats – buszowe szczury ;) Kojarzy mi się to z popularną wśród dzieci zabawą w szukanie skarbu. Organizator zabawy musi najpierw ukryć dobrze skarb i rozstawić znaki, które prowadzą do skarbu i pomagają w jego odnalezieniu, po czym ekipa wyrusza na poszukiwania. Naszym dzieciakom „skarby” same chowają się w ziemi, a w poszukiwaniu pomaga pies Bruno. Pierwszą oznaką pobytu szczura w danym miejscu jest mały kopczyk. Wtedy zaczyna się kopać. Kopać należy idąc śladem szczurzego korytarza. Co jakiś czas należy włożyć patyk sprawdzając czy natkniemy się na szczurze włosy, co pozwala ocenić obecność szczura w norze i zasadność dalszego kopania. Potem już tylko należy złapać uciekającego szczura i upiec go na ognisku. Tak, próbowałam… smakuje lepiej niż wygląda ;)

TimoBruno

Chibesa

Mylucky

Bupe

 

 

Jedna myśl nt. „Polowanie na szczury

  1. Najpiękniejsze jest to, że bierzesz udział w codziennym życiu tych chłopców. Bez wydziwiania, że szczury nie należą do kuchni europejskiej:-) Po prostu i aż JESTEŚ z nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>