Lekcja nadziei

NIE POTRAFIĘ. Kiedy byłam małą dziewczynką uciekałam po całym domu, kiedy mama chciała zrobić mi szczepionkę. Nagle  stanęłam w sytuacji, kiedy nie było nikogo, kto mógłby zrobić zastrzyk chłopcu z gruźlicą. Stanęłam przed nim – Więc ja to zrobię. Nawet mnie samą zaskoczyło to, co powiedziałam. (Pamiętałam, Mamo, dzielę na cztery i górny zewnętrzny ;))

NIE DA SIĘ. Nie da się znaleźć dziecka w prawie 2-milionowym mieście. Jeździmy czasem godzinę, czasem dwie, czasem trzy, przywozimy. Nie da się zrozumieć, dlaczego dziecko ucieka? Zapytaj, jakie było jego dzieciństwo.

NIEMOŻLIWE. Niemożliwe jest spędzić tu jeden spokojny dzień, w którym nic szczególnego by się nie wydarzyło? Niemożliwe :) Niemożliwe jest to znieść? Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.

Jak dużo człowiek jest w stanie znieść? Jak silny jest, gdy przychodzi zmierzyć się z nową rzeczywistością? Nigdy tego nie wiemy, dopóki ta rzeczywistość nie przyjdzie. To, co wydaje się trudne, w rzeczywistości takie nie jest. Trzeba tylko podejść do tego z większą wiernością i determinacją. Trzeba wierzyć.

Rozmawiałam z Evaristo o Hymnie o Miłości. Tłumaczyłam mu z pamięci hymn :– Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość – z nich zaś największa jest miłość. Usłyszałam: – Wy, ludzie, myślicie, że da się unieść charcoal (węgiel drzewny) bez worka… zapominacie, że nadzieja daje nam siłę.

2 myśli nt. „Lekcja nadziei

  1. Przełamywanie własnych ograniczeń dzięki wierze i nadziei jest możliwe. Człowiek ma więcej siły i możliwości działania, niż mu się wydaje. O tym się przekonuje na miejscu :-) Brawo!

  2. Dorotko, jesteś cudowna. czytam Ciebie a łzy same napływają d oczu, czasem uśmiech ciśnie się na usta i podziw mnie ogarnia… Jesteś WIELKA! Niech Bóg ma Ciebie w Swojej opiece!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>