Dzień z życia przedszkolaka

Pierwsze maluchy pojawiają się w przedszkolu już około 6.30. Czasem przychodzą z rodzeństwem lub rodzicami, czasem sami. O 8 jest apel, dzieci ustawiają się w rzędach, śpiewają piosenki, witają razem z nauczycielami nowy dzień. Już od przedszkola dzieci noszą mundurki.

IMG_9464Do godziny około 10 trwają zajęcia dydaktyczne – tradycyjnie, zajęcia prowadzone są raczej dość statycznie, dzieci większość czasu spędzają w ławkach i są tak wyuczone, przyzwyczajone, że dostosowują się do rzeczywistości… Proces zmiany takiego sposobu nauczania jest niestety bardzo powolny.

Jednak gdy przychodzi do śpiewania piosenek i pokazywania – budzi się w dzieciakach ich prawdziwa energia :D

IMG_8825Około 10 jest czas na posiłek. Ale najpierw myjemy ręce :)

IMG_9381IMG_9385Do jedzenia przeważnie jest ryż lub kaszka.

IMG_9398Po jedzeniu dzieci mają czas na zabawę na podwórku :)

IMG_9439IMG_0147Czasem bawią się wspólnie tańcząc tańce tradycyjne :) W ten sposób przygotowują się do występu.

IMG_0157Większość dzieci jest zabierana o godz. 12:30. Przedszkole zamykane jest o 14.00.

IMG_9456

3 myśli nt. „Dzień z życia przedszkolaka

    • Kultura zambijska jest bardzo prorodzinna. Dzieci mniej czasu spędzają w szkołach, a więcej w rodzinie. Nawet jak nie ma rodziców w domu, to maluchami często opiekuje się rodzeństwo. Choć w niektórych szkołach prywatnych dzieci przebywają w szkole trochę dłużej. Druga strona medalu jest taka, że są też szkoły z internatem już od 1 klasy SP. Rodzice przywożą dzieci w poniedziałek rano i odbierają w piątek po lekcjach. To na szczęście rzadkość, takie szkoły są bardzo drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>